Umělecké kovářství

Všechny kovářské práce jsou vytvořeny na míru zákazníkům a prostoru s důrazem na precizní provedení technik užívaných v uměleckém kovářství. Dle návrhu vyrábíme kované zábradlí, kované brány, branky, kované mříže, součásti historických strojů a mechanismů, kde je kovářství nejvhodnějším způsobem zpracování. I přes svou náročnost a zdlouhavost poskytuje kovářství nenahraditelné hodnoty a jedinečnost.

Ve fotogalerii kovářství jsou k vidění ukázky prací z oboru kovářství, které také poskytujeme v provozovně kovářství a zámečnictví S&S Lesov.

Kovářské práce

Brány

Kované brány a kované pilířové výplně, jsou rozměrným dílem, které dotváří vzhled vašeho domu a předznamenávají Váš osobní prostor.

Jejich praktickou funkcí je viditelně obydlené místo označit a fyzicky chránit. Tento úkol dokážou sice splnit i jednoduchá řešení jako oplastované pletivo nebo svařované průmyslové polotovary, ale pokud si přejete, aby navíc vznikla jedinečná součást Vašeho domu ve formě výtvarného a řemeslného originálu, dokonale spojující architekturu domu a respekt k prostředí ve kterém stojí, pak určitě vybírejte z produktů, které poskytuje umělecké kovářství.

Na základě originálního návrhu a následným, kováním, modelováním, sekáním, provlékáním a nýtováním železa, vyroste předprsí domu, jako Váš viditelný otisk v čase pro několik dalších generací.

Umělecké kovářství - Brány

Mříže

Kované mříže mají úkol především bezpečnostní a ten musí také beze zbytku splňovat, jsou však již přímou součástí architektury. Proto by kované mříže a vůbec všechny kovářské výrobky neměly architekturu zatěžovat, ale vkusně doplňovat. Musí svou železnou neprostupnost za pomocí ohně a kladiv proměnit v nenásilný elegantní prvek, který pro dům, zahradu či jiný objekt nebude jizvou, ale naopak klenotem.

Umělecké kovářství - Mříže

Zábradlí

Kované zábradlí jako dílo uměleckého kovářství má především ochránit proti pádu do volného prostoru všechny uživatele interiérů či exteriérů. Musí rovněž odpovídat všem stavebním normám.

Jeho forma je dána umístěním. Na rozdíl od kovaných bran, kovaných mříží a venkovních kovaných zábradlí, jsou interiérová zábradlí jedinečnou součástí intimního prostoru, který dům vytvořil. Kovaná zábradlí jsou umístěna v centru a na hlavních pomyslných trasách domu a musí se jim podřídit i návrh a práce uměleckého kováře. Zároveň však musí zůstat jedinečným kovaným produktem dokreslujícím atmosféru obytného prostoru.

Výroba kovaného zábradlí probíhá opět na základě jen pro Vás vypracovaného výtvarného návrhu. Naše dlouholeté zkušenosti v oboru umělecké kovářství splní Vaše nejnáročnější technické i estetické požadavky.

Umělecké kovářství - Zábradlí

Doplňkové výrobky

Pod názvem kované doplňky, nebo chcete li kované doplňky interiérů a exteriérů, se skrývají produkty uměleckého kovářství v rozličných formách jaké jen může ruční kování - modelování železa nabídnout. K tomuto účelu nám dnes již krásně poslouží nejen železné materiály, ale také kovaná nerez vynikající nevšední a originální krásou, kterou kování nerezových ocelí umí důkladně zvýraznit.

Pestrost těchto rozmanitých kovářských výrobků reprezentují například kované svícny, kované kliky, panty, klepadla, úchytky, držadla, držáky na květiny, zahradní rožně a opékače, grily, madla, věšáky, krbové nářadí a doplňky, kované růže, stojany na víno, stojany na vánoční stromek, kovaný nábytek, koše, zvonky, zvonice, kování dveří, dvířek, okenic, vrat… mříže, mřížky, kované osvětlení, lampy, kované dárky, kované plastiky a další kované produkty, které oživí Vaše okolí a potěší Vás nebo Vaše blízké.

Umělecké kovářství - Doplňkové výrobky